Види
Є багато видів сіток від комарів та інших небажаних паразитів. Найпоширеніші:
– Рамкові.
– Рулонні.
– Розсувні.
– Сітки-плісе.
– На петлях.
– Вдосконалені – «антикішка», «антипил».
Кожна москітна сітка має свої особливості, про які варто коротко розповісти.
Рамкова
Такі москітні сітки найпопулярніші, адже вони недорогі та надійні. Але не можливо сказати, що в експлуатації вона дуже зручна. Встановивши навесні, потрібно час від часу очищати її від забруднення та пилу, яка накопичується, а в кінці теплого сезону прибрати.
Конструкція гранично проста, такі протимоскітні конструкції являють собою раму з ПВХ або алюмінію, на якій натягнута сітка. Служать вони роками, але тільки якщо якість їх виконання добра.
Монтується вона в отворі вікна або зовні блоку, причому рамкову вдастся використовувати для сучасних пластикових вікон та більш старих конструкцій.
Рулонна або ролетна
Ці москітні сітки в Києві купують ті, хто цінує зручність експлуатації. Принцип функціонування схожий на роботу ролет. Якщо потрібно зупинити шлях комахам, то сітка опускається і фіксується в закритому положенні, по непотрібності, вона щільно згортається в валик та ховається в коробі, який розташований понад рамою.
Такі більш безпечні та зручні, адже їх:
– Не буде потрібно прибирати на зиму.
– Мінімальний ризик випадання від механічного тиску.
– Вона має більш естетичний вигляд.
Розсувна
Це підтип попередньої, але полотнище переміщається не вгору, а в сторони, як двері шафи-купе. Конструкція: сітка на рамі та полози, за якими вона власне та рухається. Цей тип варто замовити для балкона або двостулкових дверей.
Сітка плісе
Конструкція антимоскітної сітки плісе нагадує гармошку. У складеному стані вона утворює складки, а в розкладеному рівне полотно, яке закриває вікно від комах. Дуже добре підходить для вікон великої площі, панорамних. Вважається, що цей варіант самий естетичний та функціональний.
Полотно, в складеному або розкладеному вигляді можливо, в тому числі, задекорувати малюнком, що створити дуже привабливий вигляд. Вибирають купити сітки плісе ще й за те, що вона фіксується в будь-якому положенні, а ризик того що вона випаде при механічному впливі мінімальний.
На петлях
Популярний вид – конструкція на петлях, ціну якої можливо порівняти з рамковою, але ця значно практичніше. Переважно вони застосовуються для монтажу на двері, але й для вікон цілком підійдуть. Вже зрозуміло, що кріпляться на петлі та відкриваються, як двостулкові двері. Міцний притиск до стулки вікна забезпечується потужними магнітами. Ця сітка зручна в експлуатації, адже дозволяє швидко відкрити отвір в разі потреби, але при відкриванні займає багато місця.
Спеціальні сітки
Сітка «антипил» має рамкову конструкцію, монтується на пластикове вікно. Головна її особливість – вона набагато щільніше, тому не затримує близько 80% пилу. Підійде для приміщень, які знаходяться на перших поверхах та вікна виходять безпосередньо на жваві вулиці.
Також рамковою є та «антикішка», яка має підвищену міцність. За рахунок цього витримує кішку та інших домашніх тварин, кігті яких можуть випробовувати поверхню москітної сітки на міцність.
Те, скільки коштує москітна сітка, залежить в першу чергу від її розмірів та типу.