fbpx
БЕЗКОШТОВНА КОНСУЛЬТАЦІЯ
укр рус

Правильний монтаж і встановлення вікон згідно ДСТУ

04.08.2022

Ми усвідомлюємо, що правильний монтаж вікон — це дуже важлива справа. Не дарма у своїй роботі ми керуємося правилом — чудове вікно настільки ж якісне, наскільки ідеальне його встановлення.

Не має значення, нова будівля чи заміна вікна. Навіть найякісніші вікна будуть погано виконувати свої функції, якщо їх встановити неправильно. Аби переконатися, що ваші вікна покращують як зовнішній вигляд, так і енергоефективність у вашому домі, ми включаємо професійне встановлення вікон як ключову частину процесу заміни вікон або нового будівництва.

Неточний монтаж може призвести до тріщин у з’єднаннях, втрати тепла чи прохолодного повітря, а також до впливу стихії та шкідників. Неправильно встановлені вікна можуть навіть призвести до підвищеної вологості, завдаючи серйозної шкоди як вікнам, так і споруді самого будинку.

Деталі встановлення вікон мають значення, оскільки на стику між стіною та вікном є додаткові площі поверхні, і часто в стіні потрібна додаткова структура. Це означає, що є додаткові зони втрати тепла у віконних отворах і є менша ізоляція стін через додаткові конструкції. Від якісного виміру габаритів майбутнього вікна надалі залежить якість монтажу. Неправильно виконаний замір відобразиться у невідповідності розмірів вікна та отвору — вікно не слугуватиме довго. Саме тому дуже важливо перед встановленням правильно виміряти вікна.

Обміри отворів по ДСТУ

  1. Під час робіт з обмірів віконних отворів враховують розміри підвіконня, відливу, москітних сіток, жалюзі та ролет. Співвісність віконних або дверних блоків по вертикалі та горизонталі.
  2. Результат обмірів оформляють листом обміру.
  3. За основу приймають мінімальний розмір отворів.

*Якщо проріз не дозволяє забезпечити мінімальний проміжок для сполучного шва по всьому периметру, то про це потрібно письмово повідомити замовника й скласти протокол погодження на виконання додаткових робіт.

У ДСТУ (Державні стандарти України) розписано ще вдосталь інших переліків, котрі можна знайти у вільному доступі на просторах інтернету та ознайомитися з ними, але вони стосуються лише замірів голого прорізу — без вікна. Як правило, при заміні вікна все трохи інакше. Крайніх розмірів отвору не видно: зовні чверть або ні; всередині закрито укосами. Зазвичай недосвідчені замірники виміряють зовні, усередині та роблять якийсь середній варіант — часто це невірно. Під укосами може бути товстий шар тиньку та реальний отвір значно більший. При монтажі з’ясується, що потрібні додаткові профілі чи замовник захоче, щоб вікно зробили більше. Для того ми продовбуємо тиньк і добираємося до тримальної стіни, виходячи з цього робимо більше вікно чи ставимо добірні профілі.

При склінні балкона, склінні вікна чи двері, які досягають стелі, обов’язково варто врахувати опускання стелі, ми також ставимо там добірні профілі. При певному проєктуванні отворів у приватних будинках вікно може підходити до зовнішньої стінки під 90°. Оскільки ця стіна утеплюється, вся рама вікна йде за утеплювач і в склі видно торець утеплювача. У такому разі теж використовуємо добірні профілі.

І це далеко не повний список того, з чим можна зіткнутися при вимірі. Треба враховувати глибину балкона для формування розмірів стулок і виступних елементів стін, щоб вони не заважали відкриттю чи встановленню пакетів. У будь-якому випадку варто звертатися до компанії, яка давно займається цим і знає що робити.

Будьте впевнені, команда Вікна Дизайн є експертами й майстрами свого діла, ми завжди впевнені у здатності наших фахівців забезпечити вам приємний досвід при заміні чи встановленні вікон. Ми не просто виконуємо всі процеси поетапно відповідно до вказівок згідно ДСТУ, в тому числі надаючи гарантію на наші роботи, а ще й докладаємо зусиль задля створення комфортних і зручних умов на кожній стадії співпраці. Ми розповімо вам про основні моменти, щоб показати вам, як саме буде все проводитися та що саме ви зможете очікувати в ході встановлення чи заміни вікон за найвищими стандартами.
Під час усього періоду надання послуг ми дотримуємося таких кроків:

Цікавить прорахунок або є додаткові питання? Зв’яжіться з нами, і ми вам допоможемо!