Конструкція
Вертикальні тканинні жалюзі мають стандартну конструкцію, яка складається з:
– Тканинних ламелей. Це смужки тканини шириною 8,9 або 12 см, ними регулюється освітленість.
– Верхнього карнизу. Буває пластиковим і алюмінієвим. Другий варіант краще, адже він міцний та зносостійкий.
– Ланцюжки управління, з її допомогою вдається провертати ламелі навколо своєї осі.
– Бігунки, що утримують смуги на карнизі.
– Утяжелители у вигляді грузка. Вони прилаштовується до нижньої частини ламелей. За рахунок їх, довгі полотна ламелей не розгойдується та висять рівно.
– Ланцюжок, що зв’язує всі компоненти. Вона представлена у вигляді волосіні з нанизаними на неї кульками з пластика та металу.
Ламелі можуть розгортатися під різним кутом, тим самим відкриваючи вікно та пропускаючи сонячні промені та світло в кімнату. Управління проводиться ланцюгом, яка плавно опускається або піднімається. Зрушити з місця жалюзі можливо, якщо ламелі розміщені перпендикулярно вікну.
Головні переваги
Купити жалюзі тканинні вертикальні буде правильним рішенням, адже вони мають ряд важливих переваг. Серед таких:
– Можливість створити затишне простір та комфортну атмосферу в домі, офісному приміщенні.
– Просте регулювання положення ламелей за рахунок широкого діапазону їх повороту. За рахунок цього світло м’яко розсіюється по всій кімнаті.
– Хоча й зроблені вони з тканини, вона просякнута спеціальними складами, які виключають намокання, появі забруднень, пилового нальоту. Догляд простий, такий же, як та за алюмінієвими жалюзі.
– Великий каталог готових моделей різних кольорів, структур. можливо навіть знайти з зображеннями, малюнками.
– За рахунок вертикального розташування ламелей вдається візуально збільшити висоту приміщення.
– Кріплення можливо до стелі або прямо до віконного отвору.
– Елементи управління можливо розміщувати і з правої і з лівої сторони.
Різновиди
Тканинні жалюзі можуть бути виготовлені з різних тканих полотен. можливо поділити їх на синтетичні та натуральні, а також є сумішеві. Бавовна, віскоза, льон – відмінно виглядають в домашньому інтер’єрі. Поліестер та скловолокно – дуже зносостійкі та довговічні. Комбінації матеріалів поєднують в собі переваги та одних, та ін.
Для тих, хто прагне наповнити приміщення натуральним текстилем, варто звернути увагу на лляні та бавовняні жалюзі. Але специфіка таких матеріалів в тому, що після першого прання вони сядуть, на 6-8 см, тому та жалюзі краще брати з таким запасом.
Якщо планується використання в приміщеннях з підвищеною вологістю, то варто віддати переваги жалюзі зі скловолокна. Вони хоч та дорожче, але здатні витримати навіть найскладніші умови експлуатації.
Особливості вибору для різних приміщень
Купуючи жалюзі для спальні, варто зупинитися на однотонних моделях, пастельних тонів. Вони не будуть заважати засипанню. Комбіновані жалюзі з 2 та більше кольорів підходять для кухні, передпокої. Вони дуже добре контрастують з навколишнім простором та можуть стати найяскравішим акцентом.